Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Младеж от Банско стана европейски шампион по биатлон

Младеж от Банско стана европейски шампион по биатлон

21 Януари 2022, 08:00
Христиана Н.
51

Състезателят на клуба по биатлон Банско 2019 Благой Тодев спечели златен медал в индивидуалната дисциплина на 15 км на Европейското първенство за юноши в Поклюка, Словения. Това е първа награда за него в състезание от такъв ранг.

Той допусна само една грешка при четирите си посещения на стрелбището и с добро ски бягане успя да се пребори за победата.

Италианецът Николо Бетемпс се класира на второ място, а французинът Дорин Патурел на трето.

Още четирима състезатели от България взеха участие в класическата дисциплина.

Васил Зашев завърши на 51-ва позиция. Николай Тодоров добави шест минути към своето време и финишира 88-ми.

Константин Василев е 93-ти с 11 наказания, а Красимир Ананасов остана 107-ми с общо 12 грешки в стрелбата.