Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»В Разлог се проведе състезание по спортно ориентиране

В Разлог се проведе състезание по спортно ориентиране

16 October 2012, 12:02
Admin
Admin
5k

Община Разлог бе домакинът на едно от най-масовите състезания по спортно ориентиране в България. Над 470 участници от страната и чужбина, представители на 35 отборът бяха посрещнати в Разложката котловина и се състезаваха за „Купа Разлог”.

Това е едно от най-големите състезания по спортно ориентиране за мъже и жени от 12 до 65 години, коментираха участниците. С всяка изминала година Разлог налага своето име като най-добро място за спорт. През 2014 година град Разлог ще бъде домакин на национална купа „България“.

В тазгодишното състезание се проведоха два старта за „Купа Разлог“ - спринт и дълга дистанция. В отборното класиране, носители на „Купа Разлог“ станаха „Узана“, Габрово (I място), НСА „Сивен“, София (II място) и „Младост“, Благоевград (III място).

От отбора на Клуб по спортно ориентиране „Пирин“, Разлог много добре се представиха Радослав Звънчаров, класиран на III място спринт и сребърен медалист на дълга дистанция при мъже до 20г., а при мъже до 14г. Марио Григоров успя да се класира на VI място сред 45 състезатели.

Състезателите мъже-жени 21 г. (елит) получиха медали за комплексното класиране в спринта и дълга дистанция. Допълнителни награди – пътувания в чужбина бяха осигурени от Сдружение „Международни инициативи за сътрудничество“.

III награда: Милко Сакаров, „Академик“, Варна

Победителите бяха наградени с пътуване до Румъния (I награда), Македония (II награда) и Турция (III награда). За специален принос в развитието на спортното ориентиране в Разлог треньорът на Клуб по спортно ориентиране „Пирин“, Разлог – Божко Вълканов и картографът - Диан Бонев бяха наградени с пътуване съответно в Турция и Унгария.