Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Пирин (Разлог) отстъпи пред Марек Юнион Ивкони

Mariane
Mariane
2k
Волейбол

ВК Пирин (Разлог) отстъпи с 2:3 гейма пред отбора на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в отложен мач от първия кръг на мъжката волейболна Суперлига. Срещата се проведе вчера, 26-и ноември, в спортната зала в град Дупница.

Разложчани бяха много мотивирани да спечелят срещу шампиона Марек Юнион Ивкони и дори затвориха първия гейм с резултат 25:22. Домакините се стегнаха и спечелиха втория и третия гейм след блестяща игра на Златан Йорданов и великолепен сервис, който донесе на отбора от град Дупница 8 директни точки.

Волейбол

Блокадата на Пирин (Разлог) проработи в средата на четвъртия гейм. Възпитаниците на Йордан Мицин се възползваха от моментното отпускане в атаката на шампионите и успяха да спечелят четвъртия гейм и да изравнят резултата.

Тайбрекът беше спечелен от шампионите Марек Юнион Ивкони, след като волейболистите от Разлог изпуснаха два поредни мачбола при резултат 14:12. Домакините показаха по-добра психическа подготовка и измъкнаха победата под носа на разложчани с 4 поредни точки.