Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Световен дебют на биатлонистите от ски клуб Банско

Mariane
Mariane
2k
Биатлон

Българските биатлонисти от ски клуб Банско направиха дебют в състезанията за Световната купа по биатлон, които се проведоха в немския зимен център Оберхоф.

България беше представена от Димитър Парталов, Васил Чорбаджиев и Райна Коюва. Като най-успешно беше оценено представянето на Димитър Порталов, който зае 73-о място в спринта.

Биатлон

Скоро след края на състезанието Порталов и съотборникът му Чорбаджиев са отпътували за италианския курорт Мартел, за да попълнят състава на национални отбор за Европейската купа по биатлон. Чорбаджиев и Парталов, както и състезателките Дафинка Коева и Даниела Кадиева са взели участие в двата спринта.

Чорбаджиев е финиширал 36-и, което му е донесло и първите IUB точки. Порталов, Коева и Кадиева са се класирали съответно на 55-о, 57-о и 71-о място.

В момента българският национален отбор е на път за Антхолц-Антерселва (Италия), където ще се проведе поредния кръг от състезанията за Световната купа.