Mariane
Mariane
2k
Мотокрос

Рев на мощни мотори огласи Добринище. Градът беше домакин на третото поред състезание по мотокрос, което се проведе на трасето в местността Русковица край Добринище.

Повече от 30 състезатели по мотокрос взеха участие в надпреварата. Те бяха разделени в три групи. Николай Йовчев от Панчо Рейсинг (Гоце Делчев) спечели състезанието в клас МХ1. На второ място се класира Тодор Тотев от Литекс (Ловеч). Трети остана Тодор Стоянов от Панчо Рейсинг.

Мотокрос

В по-ниския клас МХ2 първото място стана притежание на Валентин Роглев от София, която изпревари Станислав Цеклеов от Разлог. Трети остана софиянецът Тони Цветков.

При малчуганите в клас до 65 кубически сантиметра 11-годишният Димитър Грозданов от Симитли. При по-мощните в клас до 85 кубика златото спечели Жулиан Георгиев от Варна.

Надпреварата се организира от община Банско, кметството в Добринище, клуб Моторел в Добринище и фирма Нико мотор. Наградите на победителите в отделните класове връчи лични кметът на Добринище Китан Галчев.