Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Банскалия спечели сребро на Канадска борба

Банскалия спечели сребро на Канадска борба

30 Септември 2014, 13:00
Mariane
Mariane
2k
Канадска борба

Спортистът Георги Цветков от Банско спечели сребърен медал на поредното състезание на Световната купа по канадска борба в тежка категория.

Цветков отстъпи първото място на световния и европейски шампион Олексей Семеренко от Украйна. Банскалията успя да натрупа актив от 205 точки в дисциплините канадска борба с лява и дясна ръка, но украинецът го изпревари с 219 точки.

Третото място стана притежание на шампиона Мехди Абдолванд от Иран, който спечели 196 точки в отделните дисциплини.

Това е вторият сребърен медал, който талантливият атлет от Банско печели само в рамките на две седмици. Георги Цветков спечели сребърен медали на Световното първенство по канадска борба във Вилнюс (Литва).

Постижението му е сравнимо с това на друг жител на Банско - Димитър Юлев, който през август месец спечели златен медал в Балканската лига по канадска борба.