Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Два златни медала за Банско на Държавното първенство по канадска борба

Два златни медала за Банско на Държавното първенство по канадска борба

17 Април 2018, 14:18
Общинска администрация -
218
Държавно първенство по канадска борба
Снимка: ANONYM

Два златни медала на провелото се в Банско от 13 до 15 април Държавно първенство по канадска борба, останаха в града под Тодорка.

Банскалията Георги Цветков и състезател на местния клуб Армспорт триумфира на лява ръка, където срази съпротивата на Пламен Кисов, а след това и на дясна, преборвайки Георги Георгиев. Така той намери своето заслужено място в националния отбор в най-тежката категория.

Над 500 атлети от цяла България премериха сили в първенството, като друг от интересните финали беше в категория мъже до 80 кг, където Европейският шампион Божидар Симеонов победи Димитър Дановски, също така Димитрина Димитрова победи Ина Банева.

Спортният форум бе квалификация за предстоящото Европейско първенство по канадска борба, което ще бъде домакинствано от София на 25 май.

Националните ни състезатели ще участват също и в предвиденото за месец октомври Световно първенство в Анталия, Турция.