Bansko.net»Новини от региона»Младите надежди на Банско взеха участие в битката за купата на Боровец

Младите надежди на Банско взеха участие в битката за купата на Боровец

08 Април 2021, 11:17
Христиана Н.
51

На 05.04.2021 г. - понеделник, се проведе ежегодното състезание по ски бягане за купа Самоков в спортен център Бистрица в Боровец, организирано от от Бороспорт АД и СК Рилски Скиор. Млади ски бегачи от цялата страна премериха сили в различни възрастови категории.

На-младите таланти от Банско също взеха участие и за пореден път се представиха на ниво.

Кристияна Варина - една от най-малките момичета, си тръгна с бронзов медал. Другите момичета - Станимира Чучулайна, Мира Кюлева и Симона Денинска смело продължават напред и с всеки един изминал старт те се представят все по-добре и по-добре, като по този начин подобряват класиранията си.

За Лео Трайков - от момчетата младша възраст, това бе първото такова състезание, на което той зае почетното осмо място.

От момичетата старша възраст, Никол Кленовска остана четвърта, като само за секунда се размина от второто място, а Сандра Воденичарова завърши седма.

Всички останали състезатели от СК Банско, които взеха участие в тази надпревара, финишираха сред първите петнадесет.