Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Турнир по карате за деца се проведе в Разлог

Турнир по карате за деца се проведе в Разлог

26 October 2010, 19:16
Admin
Admin
5k

Разлог стана домакин на V Международен турнир по карате за деца и юноши за купа „Пирин 2010". Турнирът се проведе под егидата на инж. Красимир Герчев кмет на община Разлог. Участваха 78 състезатели от 12 клуба от страната и чужбина.

В отборното класиране по медали първото място взе „Икеда” – София, второ място – „Дарис” – Кюстендил, за третото място се пребориха „Ронин” 11, София. Въпреки внушителния брой спечелени медали 2 златни, 7 сребърни, 11 бронзов клуб „Асикс” – Благоевград – Разлог зае 4-тото място в крайното класиране. Турнирът се проведе в две дисциплини ката (бой с въображаем противник) и комите (спаринг по двойки).

„Желанието ни е до година турнира да прерасне в национално първенство. Турнирът е много сериозен и има голям интерес към него. Имаме уверението на федерацията и подкрепата на инж. Красимир Герчев, че през 2011 турнира може да се развие като първенство за Национална купа – Пирин”, коментира Пене Алексиев президент на клуб „Асикс”.