Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Голфъри се състезават в майсторско шофиране

Mariane
Mariane
2k
Голф клубове

Приключи второ издание на ежегодния голф турнир ESAC-illy Golf Cup организиран от Пирин Голф & Кънтри Клуб и с любезното съдействие на Европейски специализиран автомобилен център „Григоров и Илиев“.

Повече от 50 състезатели от България и чужбина взеха участите в голф турнира. Тази година формата на турнира беше игра на 18 дупки, като състезателите бяха разделени в три дивизии.

Дивизия А, които играха Строукплей и дивизия Б и дамска дивизия, които играха Стейбълфорд. Победител във второ издание на турнира в А-дивизия стана Александър Евтимов с 65 удара, следван от едва 12-годищната Ивана Симеонова с 68 удара. Трето място в надпреварата зае Андрю Пийч.

Първото място в дивизия Б грабна Александър Добрянов, следван по петите от Фабио Фунари и Кирил Кьосев. Една точка не достигна на миналогодишния победител в турнира – Спас Ненов да постигне място на почетната стълбица.

Всички голфъри, както и половинките им имаха рядката възможност да изпробват шофьорските си умения и рефлекси зад автомобилния волан. Участие в импровизираното състезание е взеха 66 голфъра.

Смелчаците бяха разделени в две дивизии, като беше сформирана и отделна дивизия са смелите амазонки, чиито умения зад волана на спортните автомобили по нищо не отстъпваха на тези на мъжете.

Победител в първото състезание по Гимкхана при мъжете стана Петър Стратиев, а при дамите купата грабна Боряна Бошнакова. Лично селекционерът на националния рали отбор Владимир Илиев връчи купите на победителите.