Учител от Разлог с изложба на уникални дърворезби
Учителят Георги Пахов от Разлог разполага с уникални дърворезби. Творбите на таланта са известни на ценители от цялата страна и чужбина.
Младият талант от Разлог изработва невероятни творби от дърво, в които представя своето виждане за живота по интересен, а понякога и по нетрадиционен начин.
Част от творбите пресъздават обичаи от Разлог, природни картини, а също така отразяват и бита на други нации и техните традиции.
Георги Пахов е учител по изобразително изкуство в ОУ Никола Парапунов, гр. Разлог. Истинската страст за него си остава дърворезбата, която възнамерява да превърне в основна част от живота си.
Завършва средно образование със специалност Дърворезба, а висшето си с Изобразително изкуство в Югозападния университет. Влечението към дърворезбата, както и към рисуването, възниква още в най-ранна детска възраст, от свои роднини дърводелци и художници.
Виждайки работата с дървото и промяната от сурова дървесина в готов продукт започва да създава в тогавашните детски очи усещането за нещо трайно и непреходно, топло и уютно.
През годините от ателието, което се намира в неговия дом, са излезли красиво изработени творби, представящи възрожденска дърворезба, творби за църкви, ритуални зали и др.
Гордост за твореца е проскинетарият-вид кивот, на който са изобразени растителни мотиви, обградени с гълъби. Проскинетарият краси църквата в гр. Ламия, Гърция и е с височина 3, 40 м. и широчина - 1, 30 м.
Интересна творба е и тракийската интерпретация в стилизирано дърво, която е била част от археологическа изложба на Исторически музей - гр. Разлог.
Георги Пахов споделя, че е изпълнил мечтата си, а именно да завърши Дърворезба и след това любимото му занимание да се превърне в част живота му.
Още като студент печели медали в национални конкурси по изобразително изкуство. Като всеки млад човек обича да се забавлява и да пътува в свободното си време.
Пожелава си здраве, за да може да твори още много години, също така хората да живеят в един по-добър свят и да възпита учениците си да следват почтени идеали и да се превърнат хора, от които един ден цялото ни общество ще се гордее.