Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Бронзов медал за България спечели Красимир Анев в Банско

Бронзов медал за България спечели Красимир Анев в Банско

11 Февруари 2011, 12:03
Admin
Admin
5k

В Банско днес и утре на стадиона на Бъндеришка поляна се провеждат стартовете от 7-та купа на Международния съюз по биатлон. В първия ден на състезанието на 10-километровата спринтова дисциплина българинът Красимир Анев спечели бронзов медал.

Пред него се класираха олимпийския шампион Евгени Устюгов и швейцареца Иван Йолер. България участва с пълен брой квоти, общо 24, 12 за мъже и 12 за жени. В екипа има и четирима от най-младите български биатлонисти.

Следващата надпревара, в която ще участва бъргарския отбор е от 18 до 27 февруари в Риднаун-Вал Ридана, Италия, където ще се проведе Европейско първенство.