Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Детска изложба на тема биатлон се организира в Банско

20 Февруари 2013, 13:28
Admin
Admin
5k

На Бъндеришка поляна над Банско в момента се провежда откритото европейско първенство по биатлон. Ан Шевалие от Франция стана европейска шампионка за девойки в индивидуалната надпреварата на 12.5 км.

На стълбичката на победителите до нея се наредиха представителката на Русия Елена Анкудинова, а бронза спечели австрийската Лиса Тереса Хаусер. Ниа Димитрова от българския отбор финишира на седмо място.

В 13:00 часа започна индивидуалната надпревара на 17.5 при юношите.

Провеждането на първенството е съпроводено с много други разнообразни мероприятия. Едно от тях е благотворителната изложба на тема “Аз рисувам биатлон“.

В нея се включиха около 300 деца от от СОУ “Неофит Рилски“ в Банско. Десетте най-добри творби ще получат награди от Организационния комитет на първенството.