Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Равенство спъва Банско по пътя към А-група

Равенство спъва Банско по пътя към А-група

22 Април 2013, 12:35
Mariane
Mariane
2k

С равенство 1:1 завърши мача между отборите на Банско и Калиакра /Каварна/, който се изигра тази неделя на стадион „Свети Петър“ в планинския град.

Основна заслуга за спечелената за каварненци точка имаше вратаря на Калиакра Християн Славов, който спаси отбора с от сигурно поражение.

С много скандали и една тежка травма беше белязан двубоя от Б-група. Гостите от морския град поведоха в резултата в 70-ата минута с красив гол на Фабрис Фока. Десетина минути по-късно главния рефер на мача Боян Славков отмени попадение на каварненския тим.

След жесток сблъсък в с футболист на Банско в минути преди края на второто полувреме, Дарин Андонов от „Калиакра“ счупи ключицата си, но остана на терена до края на футболната среща, тъй като тима от Каварна вече се беше възползвал от правото си на три смени. След мача футболиста беше незабавно откаран в болница.

Домакините стигнаха до изравняване едва в даденото от съдията продължение, когато след точен удар, топката запратена от Йордан Лечов намери вратата на Християн Славов.

След изиграните вчера мачове от 20-тия кръг на първенството на Б-група, отборът на банскалии се смъкна от трето на пето място във временното крласиране. Първото място си поделят отборите Нефтохимик /Бургас/, Любимец и Раковски 2011,