Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Ски бегачи от Банско се завърнаха с куп медали

Ски бегачи от Банско се завърнаха с куп медали

25 Септември 2013, 11:30
Mariane
Mariane
2k
Ски Бегачи

Ски бегачи от ски клуб Банско се завърнаха с цял куп медали от приключилото Лятно държавно първенство по ски бягане за всички възрастови групи. Надпреварата се проведе на 20-и, 21-и и 22-и септември на базата в Белмекен.

Със златен медал се окичи състезателя Благой Тодев. Отличието беше спечелено в дисциплината 5 км свободен стил. Тодев, който се подготвя под ръководството на Иван Баряков, грабна и сребърен медал в масовия старт.

Неговия съгражданин Иван Дуков, грабна бронза в дисциплината крос. Дуков се подготвя с треньор Елена Петакова.

Достойно се представиха и останалите състезатели на СК Банско. Иван Ценкин зае петото място в дисциплината крос. А Димитър Чавдаров и Радостин Сакарев се класираха съответно 7-и и 8-м в същата надпревара.