Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»ФК Банско надделя над Академик (Свищов)

Mariane
Новак
2k
Гол

Тимът на Банско надделя над съперниците си от Академик (Свищов) с 0:2 като гост в кръг от Българското футболно първенство Б-група.

Успехът над Академик ще позволи на тима от курортния град да продължи борбата си за второ място в групата, което дава право на участие в А група през следващия сезон.

Гол

Трите точки, спечелени при гостуването в Свищов, изкачиха Банско на трето място в Б-група с 39 точки. Пред банскалии са само отборите на Хасково и Добруджа, които имат актив от 40 точки.

И двата отбора започнаха сравнително вяло първото полувреме на мача, като в рамките на първите 45-минути нито един от играчите на терена не успя да отправи точен удар в очертанията на противниковата врата.

След почивката тимът на Банско започна по-енергично, създаде няколко положения пред вратата на Академик и резултатът не закъсня. Атанас Чепилов отбеляза първото попадение за Банско в 65-ата минута. Няколко минути по-късно Калоян Стоянов оформи крайния резултат.