Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Пирин (Рз) и Банско завършиха 1:1

Пирин (Рз) и Банско завършиха 1:1

14 Септември 2014, 15:38
Кристина Черникова
785

Пирин Разлог не успя да победи ФК Банско във вчерашното дерби от шестия кръг, което се игра на стадион Свети Петър в Банско, въпреки че домакин бе Пирин. Независимо че символичните гости бяха по-добрият отбор срещата завърши 1:1.

Мачът започна много оспорвано. В 45-та минута Димитър Наков откри резултатът за домакините от дузпа. Изравнителният гол бе отбелязан от Георги Фикийн в 54-та минута. През последните години футболистът беше в Пирин Разлог, Пирин Благоевград, а накрая отиде в Банско.

С този резултат тимът на Банско се оказа единственият без загуба в Б групата. Отборът на разложани също блесна, тъй като 5 поредни срещи в професионалния футбол тимът от Разлог няма загуба в регионалното дерби.