Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Таекуондо клуб Разлог извоюва златен медал в Сърбия

Таекуондо клуб Разлог извоюва златен медал в Сърбия

03 Ноември 2009, 02:00
Admin
Admin
5k

Таекуондо клуб "Чо Елит" гр. Разлог, взе участие и извоюва златен медал на открития шампионат по олимпийско таекуондо в Сърбия - "Galeb Belgrade Trophy".

В тазгодишното международно издание на турнира участие взеха 18 държави с техните национални и клубни отбори от всички възрастови групи. Шампионатът се проведе по правилата на пряката елиминация.

Таекуондо клуб "Чо Елит" гр. Разлог, взе участие с две състезателки при децата до 11 г., които дебютираха на международния подиум.

Мария Пулина в категория до 25 кг. се класира на първо място и взе златото след като победи последователно състезателките на Сърбия и Хърватска с 9 на 0 точки и със съдийско решение. Спасиана Григорова в категория до 31 кг. победи в първата си среща Сърбия, по време на втората среща и на финала, момиче от България отстъпи по точки с 2-0 на момиче на домакините.

Момичетата от Разлог бяха водени от помощник треньора на клуба "Чо Елит" Мирослава Сивова.

„Крайната оценка, която аз мога да дам като председател и главен треньор в Таекуондо клуб "Чо Елит" гр. Разлог е повече от отлична, тъй като тези резултати са постигнати за период от година и половина всекидневна тренировъчна дейност.

Смятам, че клуба се движи в правилната посока, тъй като постигнахме отлични резултати както в България, така и сега в Сърбия. Както се вижда таекуондо в Разлог е една много добра алтернатива за младите”, коментира Славчо Рачев - 4 дан WTF.

Славчо Рачев прекара целият август месец в Южна Кореа, където тренира усилено с гарнитурите на този спорт в световен мащаб и накрая на месец август взе участие и спечели бронзов медал на един от най-силните отворени шампионати в този спорт Korea Open.

Клубът от Разлог ще вземе участие на 7-8 Ноември в гр. София на открития шампионат организиран от БФТ и Полицейската асоциация за развитието на спорта, "Млади приятели на полицията".