Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Девет медала спечелиха децата от Ски клуб Разлог

Девет медала спечелиха децата от Ски клуб Разлог

27 Февруари 2015, 10:07
Mariane
Mariane
2k
Ски клуб Разлог

Девет медала спечелиха децата от Ски клуб Разлог от Националния училищен шампионат по ски, организиран от Българската асоциация спорт за учащи. Ски надпреварата се проведе в Пампорово.

Състезателите, които са възпитаници на ОУ Никола Парапунов, СОУ Братя Каназиреви, НУ Св.св. Кирил и Методий, ПГТХТ Никола Стойчев в град Разлог и на ОУ Св.св. Кирил и Методия в село Бачево, се представиха повече от отлично.

В категория Момичета 6-7 години сребърен медал извоюва Яна Стойчева, а Йоана Вълканова се класира на престижното четвърто място. При категория Момчета 10-11 години второто място беше спечелено от Спас Стойчев, а Георги Стойчев се класира четвърти.

Анита Иванова стана втора в група Момичета 12-13 г, в категория Момичета 14-15 години среброто взе Елена Попова. В същата възрастова група, но при момчетата, със сребро си тръгна Божидар Малехунов. Сребро извоюва и Иван Малехунов в категория Юноши 16-17 г.

Състезателите на Ски клуб Разлог ще участват и в стартовете от Държавния спортен календар на Българската Федерация по ски, които предстои да се проведат на Боровец.

На 6 март състезателите, които са картотекирани, ще участват и в Третия зимен фестивал Олимпийски надежди – Картала 2015 г., който ще се проведе в ски зоната над Благоевград.