Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»ВК Пирин (Разлог) падна от Нефтохимик 2010

Антония Р.
Антония Р.
1k
Волейбол

Волейболният тим от Бургас Нефтохимик 2010 успя да надиграе Пирин (Разлог) с 3:1 гейма в среща от 12-я кръг на Суперлигата. Мачът бе изигран в Бургас пред 200 зрители в зала Младост.

Тимът на Разлог изцяло владееше първия гейм и без проблем успя да се наложи над Нефтохимик 2010 в началото на играта. Във втория гейм обаче бургазлии бяха много по-концентрирани, което им помогна да изравнят.

Волейбол

В третия гейм треньорът на Пирин Стоян Гунчев неволно размени трима играчи, което се оказа фатално за отбора и се стига до загуба на втори гейм.

Последният гейм започна с равностойна игра, но по-големият опит на тима от Бургас даде своя резултат, информира НовспортКом.

С победата си Нефтохимик изпревари отбора от Разлог и вече заема 4-то място във временното класиране с актив от 22 точки след 8 победи и 3 загуби.

Пиринци останаха на 5-то място с 21 точки след 7 победи и 5 загуби. Следващата среща на тима ще е с Добруджа (Добрич) на 4 февруари.