Bansko.net»Новини от региона»Новини от Белица»Ентусиасти от няколко града се включиха в Мечия крос

Кристина Черникова
785
Крос

Ентусиасти от Белица, Разлог, София, Смолян, Пловдив и Чепеларе се включиха в първия национален любителски крос Мечи крос – Белица. Сред тях имаше както възрастни хора, така и съвсем малки маратонци.

Надпреварата се състоя в две дистанции - 7. 2 км и 12. 7 км, като състезателите трябваше да изминат разстоянието от центъра на Белица до Парка за реадаптация на танцуващи мечки.

При маршрута от 12.7 километра почетното място грабна Гено Увардов от Пловдив. Той успя да финишира пръв, при това само за времето от 58 минути и 43 секунди. При втория маршрут победител стана Георги Василев от Белица, който измина указаното разстояние за 28 минути и 46 секунди.

С награди от кроса обаче си тръгнаха не само победителите, но и останалите участници. Всички те получиха тениски и албуми, разкриващи как прекарват времето си мецаните в центъра.