Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Днес се играят втори и трети кръг от Банско оупън

14 Декември 2010, 13:11
Admin
Admin
5k

До 19 декември Банско е домакин на най-силния шахматен открит турнир в Източна Европа Банско Оупън 2010. Днес се играят втори и трети кръг от състезанието. Турнирът е по швейцарска система с контрола 90 минути + 30 секунди добавка и е валиден за ФИДЕ коефициент.

С победи за топ състезателите започна турнира. Иван Чепаринов спечели на първа дъска с черните срещу представителя на Гърция Георгиос Харокопакис. Киприан Бербатов пък извоюва победа над Венцислав Съботинов.

От международните състезатели с победи завършиха Борис Савченко от Русия, шампионът на Македония Владимир Георгиев, националите на Гърция Мастровалис и Николаидис, индийският младежки национал Ашуин Джаярам, финалистът от Израел Тамир Набати и исландският гросмайстор Хенрик Даниелсен.