Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Банско – Миньор завършиха с резултат 1:1

Банско – Миньор завършиха с резултат 1:1

03 Декември 2012, 06:53
Admin
Admin
Новак
5k

В Банско на стадион „Свети Петър” се игра първата осминафинална среща от турнира по футбол за купата на България между месния тим и футболистите на Миньор Перник. Двубоят завърши с резултат 1:1. Превес в началната игра имаха гостите.

Така в Йордан Юруков още в 14-ата минута откри резултата. Това попадение на перничани мобилизира домакините от Банско. От този момент нататък топката се владееше повече от тяхна страна.

Все по-често пред вратата на Николай Банков от Миньор се оказваха Петър Тончев, Благой Наков, Любомир Войнов. Инициативата изцяло през второто полувреме беше у домакините.

И резултатът не закъсня. Така в 74-та минута Сергей Георгиев изравни. До края на срещата по един пропуск направиха и двата отбора. Реваншът ще се играе след две седмици в Перник. И двата състава бяха затруднени от дъжда, който се изля.