Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Пирин (Разлог) отнесе тигрите от Бистрица

21 October 2013, 11:14
Mariane
Mariane
2k

ФК Пирин /Разлог/ се наложи безапелационно с 3:1 над Витоша /Бистрица/. Мачът от 10-ия кръг на българската Б-група се проведе вчера, 20 октомври, на градския стадион в град Разлог.

Домакините поеха инициативата още в първите минути на срещата и резултатът не закъсня. Димитър Димитров отбеляза първото попадение за Пирин още в 30-ата минута.

Бистришките тигри се стегнаха и успяха да върнат попадението минути преди почивката. Двата тима се оттеглиха при равен резултат.

След подновяване на играта пиринци продължиха да бъдат по-настойчиви. Равенството се запази чак до 76-ата минута, когато Георги Финкийн отбеляза и второто попадение във вратата на Витоша.

Крайният резултат беше оформен от Борис Кондев в 87-ата минута, след великолепно центриране на Димитър Димитров.

Вчерашната победа изкачи Пирин /Разлог/ до шестото място във временното класиране във втора дивизия на футболното първенство.