Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»ФК Банско се наложи над Ботев (Враца)

21 October 2013, 11:25
Mariane
Mariane
2k

ФК Банско се наложи с 2:0 над Ботев /Враца/ при гостуването си в мач от 10-ия кръг на Б-група в българското футболно първенство.

Играчите на Александър Томаш започнаха срещата много силно. Още в 15-ата минута на първото полувреме Атанас Чипилов отбеляза гол във вратата на врачани. Попадението дойде след точен пас на Костадин Слаев.

Домакините от ФК Ботев се опитаха да върнат интригата в мача, но надеждите им бяха попарени от главния съдия, който отсъди дузпа в полза на банскалии малко преди края на първото полувреме.

Отсъждането на съдията дойде след грубо фаулиране на Любослав Войнов в наказателното поле. Войнов бе и авторът на второто попадение във вратата на врачани. Резултатът остана непроменен през второто полувреме.

Победата изкачи тимът на Банско на 5-о място във временното класиране в Б-група на футболното първенство.