Bansko.net»Новини от региона»Новини от Банско»Банско отстъпи на Хасково с 0:2

Mariane
Mariane
2k
Гооол

Отборът на ФК Банско загуби като домакин мача срещу ФК Хасково 2009 с 0:2. Двата отбора излязоха един срещу друг на стадион Свети Петър в курортния град в среща от последния кръг на Българското футболно първенство.

Победата беше от изключително значение за тима на Хасково, защото го изкачи на второ място в крайното класиране. Така хасковлии ще играят догодина в А футболна група след 21-годишно отсъствие.

Гооол

Банскалии имаха само теоретични шансове да се изкачат на второ място и да заиграят сред елита от другия сезон. Тимът на Банско завърши на почетното пето място в крайното класиране.

Мачът в Банско започна силно. Двата отбора изпуснаха по няколко положения пред противниковите врати и на полувремето се оттеглиха при нулево равенство.

Двата гола паднаха през второто полувреме на срещата. Ти бяха дело на Недялко Хубенов и Митко Плахов.