Bansko.net»Новини от региона»Новини от Разлог»Добруджа разгроми Пирин (Разлог) с 4:0

Пирин Разлог

ФК Добруджа разгроми Пирин (Разлог) като домакин в мач от последния кръг на Българското футболно първенство. Въпреки победата, тимът на Добруджа завърши на трето място в крайното класиране и изпусна шанса си догодина да играе сред елита.

Тимът на Пирин беше тотално надигран от домакините, които се хвърлиха с всички сили в битка за второто място. Добруджа завърши сезона с 46 точки, колкото имаха и конкурентите им от ФК Хасково 2009, но с по-лошо голова разлика.

Мачът започна при очевидно превъзходство на домакините. До края на първото полувреме във вратата на разложкия тим падна само едно попадение, което беше дело на Цачев.

През второто полувреме възпитаниците на Светослав Тодоров успяха да отбележат още три безответни попадения във вратата на Пирин (Разлог). Головете бяха дело на Маринов, който се разписа в 61-ата минута, Станоев – в 80-ата минута и Иван Димитров, който оформи крайния резултат в последната минута на редовното време.

Загубата изпрати тима на Пирин (Разлог) на шесто място в крайното класиране в Б-футболна група.