Преглед на новините от Банско и курорта подредени по актуалност. Новините от общината и всекидневниците.
Банско освен с прекрасните си условия за туризъм може да се похвали и с открития преди дни Мол, първият по рода си в региона.
Министерството на вътрешните работи връчи годишните награди на Спортна асоциация - МВР - 2009 г. На церемонията бе връчен специален плакет за подпомагане на спорта на Секретаря на Община Банско Весел
Днес Банско ще бъде посетено от министър ТрайковДнес Банско ще бъде посетено от министър Трайков
23 Януари
Днес министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков ще посети Банско и лично ще разговаря с представителите на туристическия бранш в региона.
Втори ден от състезанията за Европейската купа в БанскоВтори ден от състезанията за Европейската купа в Банско
23 Януари
Днес се провежда втория слалом за Европейската купа по ски в Банско. Сноще в ски-бар Хепи енд бе изтеглен жребият, определящ стартовите номера за днес.
Завърши първият манш от днешния слаломЗавърши първият манш от днешния слалом
23 Януари
В Банско завърши първият манш от състезанието за Европейската купа. С най - добро време е Антони Обер - 45, 81.
Победител в Банско е японецът Наоки ЮасаПобедител в Банско е японецът Наоки Юаса
23 Януари
В Банско завърши и втория манш от днешния слалом в състезанието за Европейската купа. Победител е отново японският състезател Наоки Юаса.
Любовта към Банско доведе тук много знаменитостиЛюбовта към Банско доведе тук много знаменитости
23 Януари
Банско винаги е привличало известни личности. Този уикенд беше още по интересен, защото тук се проведе и слалом от Европейската купа. Дали състезанието или любовта към Банско и ски спорта бяха довели
Топ банкери дойдоха в Банско за състезаниятаТоп банкери дойдоха в Банско за състезанията
22 Януари
В Банско се провеждат състезанията от Европейската купа. Интересът към изявата е голям. Тук са и представители на 12 финансови институции и световни банкери.
Обер спечели първия манш от слалома днесОбер спечели първия манш от слалома днес
22 Януари
Победител в първия манш на първия слалом за Европейската купа на пистата Алберто Томба в Банско е французинът Обер. На второ място е австриецът Кристоф Драйер, следван от германецът Щефан Коглер.
Наоки Юсаса от Япония е победителят в първия слаломНаоки Юсаса от Япония е победителят в първия слалом
22 Януари
Победителят в първия слалом от Европейската купа стана Наоки Юсаса, от Япония, с общо време от двата манша 1:34, 88 мин. Стефано Грос от Италия е втори, с време 1:35, 05 мин. Третото място остана за п