Новините от Банско

Преглед на новините от Банско и курорта подредени по актуалност. Новините от общината и всекидневниците.
Страхотната организация на състезанията в Банско направи впечатление на всичкиСтрахотната организация на състезанията в Банско направи впечатление на всички
03 Март
Перфектно организирано състезание, отлично подготвени писти и повече от 30 000 хиляди души са гледали на живо Световната купа за жени в Банско, отбелязва швейцарският Шафхаузер Нахрихтен.
Банско ще кандидатства за Световна купа при мъжетеБанско ще кандидатства за Световна купа при мъжете
02 Март
Банско може отново да бъде домакин на състезания за Световната купа при жените и дава заявка за домакинство на Европейска купа при мъжете.
Линдзи Вон печели в Неделя, възхитена е от БанскоЛиндзи Вон печели в Неделя, възхитена е от Банско
01 Март
Линдзи Вон - титуляр за Световната Купа и лидер във временното класиране за Световната Купа за жени, спечели супер гигантския слалом в неделя в Банско.
Фишбахер печели съботното спускане, Сутер третаФишбахер печели съботното спускане, Сутер трета
28 Февр.
Андреа Фишбахер спечели при второто спускане на Световната купа по ски в Банско. Това и е и втората победа за Световна купа, с време една минута, 45:81 секунди.
Фабиен Сутер спечели първото спускане за Световната купа в БанскоФабиен Сутер спечели първото спускане за Световната купа в Банско
27 Февр.
Сутер стартира с номер 5 и бе най-бърза на писта Бъндерица , като завърши с време от 1:45. 68 минути. Световната шампионка Линдзи Вон остана трета, с равно време с това на Надя Фанкини.
Гаф при транспортирането на зрителите в първият ден от Световната Купа в БанскоГаф при транспортирането на зрителите в първият ден от Световната Купа в Банско
27 Февр.
На фона на иначе перфектно организираното състезание , абсолютно по български настроението беше помрачено на доста хора.
Линдзи Вон остана трета, всички хвалят перфектната организацияЛиндзи Вон остана трета, всички хвалят перфектната организация
27 Февр.
Швейцарката Фабиен Сутер спечели спускането за Световната купа в Банско. Третото място си поделиха лидерката в класирането по точки Линдзи Вон и Надя Фанчини.
Банско домакин за първи път на спускане от такъв рангБанско домакин за първи път на спускане от такъв ранг
27 Февр.
Организация на високо ниво в Банско за провеждането на Световна купа по ски алпийски дисциплини. Всички са очаровани от случващото се в Банско и коментираха Европейското ниво на организация.
Линдзи Вон остана очарована от обстановката и условията в БанскоЛиндзи Вон остана очарована от обстановката и условията в Банско
26 Февр.
Водачката за Световната купа Линдзи Вон идва за първи път в България. Даде шесто време на първата тренировка преди спускането в петък.
Световният ски елит изненадан със 100-метров суджук в БанскоСветовният ски елит изненадан със 100-метров суджук в Банско
26 Февр.
Празникът на банското мезе и червено вино събра погледите на състезателките. Над 500 любители на банската кухня и хубавото червено вино се събраха около ароматните скари.