Последните новини от разложка котловина - Банско, Разлог, Добринище и и другите населени места. Бъдете осведомени за предстоящи промени, разберете първи за случващото се региона. Информация за интересни предстоящи събития.
Внесоха в съда в Благоевград обвинителен акт срещу Иван Тодоров от Добринище. Той ще носи наказателна отговорност за убийство по непредпазливост, извършено на пътя в местността Свети Спас.
Ученици от СОУ Братя Каназиреви, подкрепени от ръководството на община Разлог, разказват приказки за звездите на по-малките си съученици по случай годината на астрономията.
В Банско Денят на Паисий ще бъде отбелязан с поднасяне на цветя на паметника му, с отслужване на литургия в черквата Св. Троица и с тържествен звън на камбани.
В периода 11 - 13 юни 2009 година в гр. Смолян се проведоха Национални фолклорни празници. С отличия се завърна женска фолклорна група Банско с ръководител Йорданка Маркова.
В ареста на полицията в Разлог е задържан благоевградчанин, който измамил възрастна жена в Добринище със сумата от 150 лева. Георги Михайлов се представил като търговец във фирма, собственост на нейни
Кметът на община Банско Александър Краваров и председателя на общински съвет – Банско Георги Икономов прерязаха лентата на новия Дневен център за стари хора в село Филипово.
Поредната благотворителна вечер организираха Спа хотел Вила Рока, Банско, съвместно с Община Банско и Ротари клуб Банско -Разлог посветена на световно известната кухня на Гърция.
Предстоящи мероприятия в община Разлог: хумористичен моно спектакъл, ден на билкаря, Международен ден за борба с наркоманията, концерт За децата и бъдещето на България.